• Danışan Hizmetleri: +90 216 706 00 66

  Whatsapp Bilgi Hattı: +90 532 329 0074

 • Barbaros Mh. Mor Sümbül Sokak Deluxia Palace

  No:5A Kat:-1 (eksi-1) Daire:11 Ataşehir / İstanbul

ALERJİLER

Merkezimizde maddelerin zararlı moleküler ve psikolojik etkilerinin yok edilmesine yardımcı Biorezonans Terapileri uygulanır. Dr. Şükrü Yavuz KILINÇKAYA ve Uzm. Psikolojik Danışman Suna BASMACI’nın birlikte çalışması ile daha sağlıklı bir hayata kavuşmanıza yardımcı oluyoruz.

Merkezimizde rezonans terapileri, alanında en iyisi olan QUİTT Rezonans cihazı ve Neo.Clinics teknikleriyle uygulanmaktadır. İdembiorezonans Merkezi bir Neo.Clinics şubesidir.

İDEM Rezonans olarak Farkımız?

İDEM Rezonans olarak tüm terapilerimiz alanında uzman ve deneyimli hekimlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Aynı zamanda dalında 20 yılın üzerinde deneyimli Uzman Psikolojik Danışman ve Klinik Psikologlar bulunan İDEM Psikolojik Danışmanlık Merkezi ile aynı çatı altında bulunuyoruz. Dolayısıyla bağımlılıklarınızdan kurtulmada, psikolojik bağımlılığın güçlü olduğu durumlarda eş zamanlı psikoterapi imkanımızı da kullanabilmekteyiz.
Randevu için arama ya da mesaj tuşunu kullanınız.

birleşik logo

İDEM Psikoloji için TIKLAYINIZ.

Alerji Nedir, Neden Olur?

Bağışıklık sistemimizin, zararlı olmayan maddeleri zararlı gibi kabul edip verdiği aşırı reaksiyonlara alerji denmektedir. Bazı durumlarda vücudumuz polenler, kedi veya köpek tüyü, ev tozu, iş yerindeki tozlar gibi yabancı maddelere karşı duyarlılık gösterirken, aşırı duyarlılık olan kişilerde vücudumuz faydalı maddelere de tepki verebilmektedir. Bunun en güzel örneği, bu kişilerin yumurta, süt gibi besinlere de alerjik reaksiyonlar göstermesidir.

Klasik tıp açısından alerjik hastalıklara terapötik yaklaşımda iki temel yol izlenir. Birincisinde; özellikle antialerjik ilaçlarla, alerjik durum baskılanmaya çalışılır. İkincisinde ise; alerjik duruma karşı, özel aşılar kullanılır. Bu aşı tedavileri yıllarca zaman alır ve oldukça da masraflıdır.

QUITT rezonansı açısından alerjik durumlara yaklaşım çok daha farklı olup; bütüncül, integratif bir terapi yapılır. Burada alerji bir rahatsızlığın nedeni değil, özellikle birçok temel bozukluğun sonucudur.

Alerji, vücudun üzerindeki toksik (ve diğer) yüklerin artması ve bağışıklık sisteminin, sonunda (hiper) reaktif hale geçmesi olarak algılanır. Alerjinin kalıcı olarak tedavi edilebilmesi, sistem üzerinde yük oluşturan ve bağışıklık sistemini reaktif hale getiren, yani alerjiyi yaratan asıl sebeplerin giderilmesine bağlıdır. Biorezonans, tam da bu noktada devreye girer.

Klasik alerji testi ağırlıklı olarak ev tozu akarları, küfler, hayvan kılı, polen ve kokular gibi inhalasyon alerjenlerini araştırır. İDEM biyorezonans terapisinde sadece bu semptomları tetikleyen alerjenler araştırılmakla yetinilmez, aynı zamanda kronik gıda alerjileri, kronik toksik kontaminasyon ve terapi blokları gibi temel enerjik bozukluklar da araştırılıp, terapi prosedürü uygulanır.

Biorezonans yöntemi, alerjileri hızlı ve etkili bir şekilde tedavi etme yeteneğine sahiptir. Pek çok alerji hastası biyorezonans terapisi uygulamalarıyla sağlığına kavuşmuştur. Bu, alerjiden muzdarip insanların sayısının yıllardır sürekli olarak artması ve birçok hastanın geleneksel tıbbın mevcut seçeneklerinde hayal kırıklığına uğratılmasından da kaynaklanmaktadır.

Biorezonans Nedir? Faydası Nasıl Olur?

Biorezonans Almanya’da geliştirilmiş bir teknoloji olmakla birlikte (diğer adıyla biyofrekans), 90’dan fazla ülkede uygulanan etkili bir terapi yöntemidir.

Ev tozu akarı, polenler gibi alerjenlerin, virüs, bakteri, mantar benzeri mikroorganizmaların kendilerine özgü frekansları vardır ve vücudumuzda birer elektromanyetik alan oluşturarak metabolizmamızın titreşim ahengini bozarlar. Bu da çeşitli hastalıklara ve alerjilere neden olmaktadır. Biorezonans, bu alerjen maddelerin vücuttaki patolojik frekansını sıfırlamayı ve vücuda güçlendirilmiş normal fiziksel frekanslar vermeyi sağlayan bir yöntemdir.

Terapilerden önce mutlaka geniş kapsamlı bir alerji testi yapılmalıdır, bunun sebebi basit gibi görünen alerjilerin bile temelinde çok farklı sebepler olabilmektedir. Ve bu sebepler alerji testi ile doğru belirlenip ortadan kaldırılmazsa alerjilerin önüne geçilmesi kalıcı olamamaktadır.

QUİTT rezonans terapilerinde, alerjik rahatsızlıklarda veya tüm kronik hastalıklarda; kişilerin sağlık durumları, öz geçmişleri, soy geçmişleri ve tüm yapılan rezonans testleri bir bütün olarak göz önüne alınır ve QUİTT terapileri danışana özel hale getirilir.

 • Kontakt Dermatit
 • Egzema
 • Ürtiker ve ürtikerial lezyonlar
 • Alerjik Bronşial Astım
 • Saman Nezlesi
 • Alerjik Konjonktivit
 • Ve diğer alerjik cilt lezyonları

QUITT cihazı ve Neo.Clinics yöntemleri ile  Merkezimizde Yapılan Alerji Terapileri:

1.Alerji terapilerinin olmazsa olmazı, Bağırsak florasını dengelemeye yönelik terapilerdir. Kişinin bağırsaklarında, normalde olmaması gereken bazı maya mantarları, candidalar ve bakteriler, bağırsaklardaki frekans paternini bozarlar. Sonuç olarak enerjetik dengesi bozulmuş olan bağırsaklar, birçok rahatsızlığın ortaya çıkmasına neden olur.

2.QUITT ile alerji terapilerinde; alerjen maddeler üzerinden yapılan frekans silme yöntemi de kullanılır. Bu yöntem kullanılırken, kişinin daha önceden bildiği ve bize bildirmiş olduğu alerjen maddelerle birlikte, kişinin daha henüz farkında olmadığı alerjenler de özellikle yapılan biorezonans testleri ile saptanır.

3.QUITT ile yapılan alerji terapilerinde; idrar, gayta gibi bazı vücut atıkları veya salgıları üzerinden de işlem yapılır. Burada da frekanslar silinir ve detoks yapılır.

4.Birçok alerjik durumda ya da hastalıkta, toksik olarak kirlenme yapan maddeler de kişiden detoksifiye edilir. Bu işlem için, kişinin yaşadığı çevreden alınan maddeler / numuneler ve toksik – zehirli etkili maddeler üzerinden bir detoks işlemi, enerjetik temizlenme işlemi yapılır.

 

QUİTT biorezonans, alerjilerin tedavisinde 20 yıldan uzun bir süredir kullanılmaktadır. Alerjiler artık çok yaygın bir durumdur. QUİTT biorezonans kullanılarak ağrısız ve zararlı yan etkileri olmadan test edilip tedavi edilebilirler. Alerjiler birçok kronik durumda merkezi bir rol oynayabilir. Alerjik bozukluklar grubu aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

alerjiler

alerji mekanizması

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz

Bilgilerinizi Bırakın Sizi Arayalım

Call Now Button