• Danışan Hizmetleri: +90 216 706 00 66

  Whatsapp Bilgi Hattı: +90 532 329 0074

 • Barbaros Mh. Mor Sümbül Sokak Deluxia Palace

  No:5A Kat:-1 (eksi-1) Daire:11 Ataşehir / İstanbul

UYUŞTURUCU MADDE BIRAKMA

BAĞIMLILIKLARINIZDAN BİRLİKTE KURTULALIM.

Merkezimizde maddenin moleküler ve psikolojik bağımlılıklarının yok edilmesine yardımcı Biorezonans Terapileri uygulanır. Dr. Şükrü Yavuz KILINÇKAYA ve Uzm. Psikolojik Danışman Suna BASMACI’nın birlikte çalışması ile bağımlılıklarınızdan kurtulmanıza yardımcı oluyoruz.

Merkezimizde rezonans terapileri, alanında en iyisi olan QUİTT Rezonans cihazı ve Neo.Clinics teknikleriyle uygulanmaktadır. İdembiorezonans Danışmanlık Merkezi bir Neo.Clinics şubesidir.

İDEM Rezonans olarak Farkımız?

İDEM Rezonans olarak tüm terapilerimiz başından sonuna alanında uzman ve deneyimli hekimlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Terapilerimizde ara eleman kullanmıyoruz. Aynı zamanda dalında 20 yılın üzerinde deneyimli Uzman Psikolojik Danışman ve Klinik Psikologlar bulunan İDEM Psikolojik Danışmanlık Merkezi ile aynı çatı altında bulunuyoruz. Dolayısıyla bağımlılıklarınızdan kurtulmada, psikolojik bağımlılığın güçlü olduğu durumlarda eş zamanlı psikoterapi imkanımızı da kullanabilmekteyiz.
Randevu için arama ya da mesaj tuşunu kullanınız.

birleşik logo

İDEM Psikoloji için TIKLAYINIZ.

Örnek olarak bonzai kolay ulaşılması nedeniyle gittikçe yaygın kullanılan bir uyuşturucu maddedir.  Uyuşturucu madde içerikli olan ve kullanımı esnasında insan metabolizmasına çok zararları dokunan Bonzai tamamen uyuşturucu maddeden ve bazı bitkilerin yapraklarına karıştırılarak elde edilmektedir. Bonzai zararları ve etkileri kalcı hasarlar bırakabilmek le beraber büyük ölçüde bağımlı hale gelmektedir.

Bonzainin bazı etkileri;

 • Kan basıncıda hızlı artış ve nabız yükselmesi
 • Şiddetli ağız kuruluğu
 • Göz kızarıklığı
 • Halüsünasyon, hayal görme
 • Açlık hissi
 • Ortam seçememe nerede olduğunu hatırlayamama
 • Geçici körlük
 • Geçici felç durumu

Bonzai Sentetik Cannabinoid ismi altındaki birçok maddeden oluşmaktadır. Dolayısıyla bağımlılığı ile baş etmek klasik terapilerle  oldukça zordur. Bu nedenle rezonansı  bonzai dahil tüm uyuşturucu maddeleri ile savaşta elimizdeki güçlü ve donanımlı silah olarak kullanabilmekteyiz.

Biorezonans terapisinde  kişinin kullandığı uyuşturucu madde saf ve birçok maddeden oluşan bir kompleks olması hiç önemli değildir. Kişinin kullandığı uyuşturucu maddenin elektromanyetik frekansı rezonans cihazı ile diğer bağımlılık terapilerinde olduğu gibi tespit edilerek tamamı biorezonans cihazı ile ters çevrilmek suretiyle organizmaya geri gönderilir. Bu şekilde uyuşturucunun organizmadaki elektromanyetik frekansları tamamen silinerek, uyuşturucu maddelerin tanınmışlık durumları ortadan kaldırılır. Bu şekilde bağımlılıkları da ortadan kalkmış olur. Ayrıca uyuşturucunun psiko-sosyal bağımlılık bölümü için ise biorezonans trapisinin bünyesinde yapıldığı İDEM Psikolojik Danışmanlık Merkezi  sayesinde kişiye özel hazırlanan terapi  programı ile süreç desteklenerek kişi mücadelesinde asla yalnız bırakılmaz.

 

İlk görüşmede kullanılan uyuşturucu madde türü, kullanım zamanı ve yaptığı hasarlar tespit edilerek kişiye özel, kapsamlı bir rezonans ve psikoterapi programı belirlenir. Zaman kaybetmeden aynı zamanda ilk rezonans seansı uygulanır. Bağımlılığın ve kişinin durumu, uyuşturucu madde ve özelliklerine göre seans sayısı ve destek terapi programları dinamik olarak zaman içerisinde terapinin etkisine göre dinamik olarak uygulanır. Tüm bu terapi sürecinde kişinin karşısında değil her zaman yanında yer alınır.

Rezonans seansları ilerledikçe;

 1. Rezonansın etkisi arttıkça kişinin terapiye direnci azalır.
 2. Uyuşturucu madde kullanımını kontrol edebildiğini gördükçe kendine ve terapiye güveni artar.
 3. Uyuşturucu madde kullanımından eskiden aldığı zevki almamaya başlar ve uyuşturucu madde kullanmak artık anlamsız hale gelir.
 4. Kişinin okul,hayat ve sosyal başarısı gittikçe artar.
 5. Kişi uyuşturucu maddenin organizma içerisinde oluşturduğu toksik maddelerden ve zararlı etkilerinden kurtulur.

Rezonans terapilerinin bir diğer avantajı ise kullanılan uyuşturucu madde ne olursa olsun organizmada oluşturdukları zararlı etkileri azaltabilme ve detoks etkisi ile zaman içerisinde uyuşturucu maddeye bağlı toksik maddelerden de organizmayı temizleyebilmektedir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz

Bilgilerinizi Bırakın Sizi Arayalım

Call Now Button